MÁŠ NERVY?

12.07.2018

MÁŠ NERVY?

Čo je to mať nervy? Je to prežívanie emócií ako sú hnev a zúrivosť. Prežíva ich vo svojom každodennom živote snáď každý z nás. Sú dôsledkom straty kontroly nad nejakou situáciou. Ale poznáte aj rozsah dopadov prežívania týchto emócií na náš organizmus? Veď predsa, sú to  lenDEŠTRUKTÍVNE EMÓCIE! A ako z toho von? Tak sa na to poďme pozrieť.

Každý chce mať kontrolu nad tým, čo sa deje v jeho okolí, lenže nie vždy sa to darí. A keď sa to nedarí, objaví sa hnev, ktorý môže viesť až k FYZICKÉMU NÁSILIU, čo samozrejme nesie so sebou aj dopady akcie a reakcie, resp. viny a trestu.

Ale ak v sebe človek neustále potláča takéto deštruktívne emócie, ako hnev a zúrivosť, začínajú trpieť jeho PEČEŇ, KĹBY, DÝCHACIE ORGÁNY

Ale prečo je to tak? Pretože naše nevyjadrené pocity sa začnú hromadiť najmä v orgánoch, ktoré sú zodpovedné za ich vyjadrenie, ako pečeň so žlčou, ktoré sú priamo zodpovedné za našu výbušnosť. Takže dlhodobo potlačovaný hnev pravdepodobne vyvolá zápal žlčníka a nahromadené emócie sa materializujú vo forme žlčových kameňov. 

A tak sa na záver pýtam sám seba, stojí mi to za to? Nie je lepšie si každý deň urobiť jednoduchú desať minútovú psychohygienu? Rozhodnutie je vždy len na nás.

Aj o tomto je program 30 dní k slobode.

S úctou

Tibor Michalko