PREČO SME TU?

22.07.2018

PREČO SME TU?
Veď žijeme na tomto svete z nejakého dôvodu, pre niečo, pre nejaký osobitný účel... Ak túžime spoznať sami seba, tak hľadajme vo svojom vnútri. V našom vnútri je toho veľa, čo musíme objaviť, študovať a pochopiť. Rozumieme vôbec, že naše telo s nami komunikuje skz emócie, bolesti a choroby? Chápeme vôbec že životnou tragédiou je, ak niekto zomrie a vôbec nezistil prečo žil, aký bol účel jeho života. Každý musí objaviť to, čo ho drží vo väzení bolesti. Práve preto je jasné, že vo vnútri nás je niečo, čo robí náš život trpkým, a proti tomu musíme bojovať.
VEĎ PREDSA, NIE JE NUTNÉ ŽIŤ MIZERNE!
Každý z nás má možnosť spáliť na vesmírny prach to, čo ho strháva dole a robí ho slabým.
Predsa byť namyslený kvôli hodnostiam, poctám, diplomom, peniazom, názorom alebo cnostiam je úplne k ničomu. Nesmieme zabúdať, že pokrytectvo a hlúpa domýšľavosť našej falošnej osobnosti nás robí otupenými, skazenými, duševne zaostalými, mechanicky reagujúcimi a znemožňuje nám vidieť to, čo je nové.
Sme uväznení vo svojich dogmách a presvedčeniach, sme uhranutí spomienkami na mnoho včerajškov, sme jedinci plní predsudkov, sme ľudské bytosti, čo sa boja toho, čo si o nás ostatní pomyslia, strašne vlažní a ľahostajní sme "neznalí mudrlanti" , ktorí sú presvedčení o svojej pravde, pretože im to niekto povedal!
Najhoršia je neschopnosť pochopenia, že svet je "psychologická telocvičňa" vďaka ktorej môžeme odstrániť tú skrytú ošklivosť, ktorú v sebe všetci nosíme.
Ak s tým budeš chcieť niečo urobiť, napíš, rád vás pozvem na najbližší seminár.
 
S úctou
Tibor Michalko
info@30dnikslobode.sk
www.30dnikslobode.sk