EGOIZMUS? JE HLAVNE UVEDOMENIE, ŽE VŠETKO ČO SA OKOLO TEBA DEJE S TEBOU SÚVISÍ!!!

05.03.2018

Svet je plný ľudí, ktorí neustále hľadajú lásku. Ale čo vlastne sa hľadá pod slovom láska? A kde to vlastne začína? Asi tam, že ľudia videli nejakú romantickú telenovela? Alebo nejaký romantický film? Všetko to, je iba jedna veľká ILÚZIA. Prečo? Vysvetlím.

 

Čo je hlavné na partnerskej láske? Je to hlavne ten všade vyžarujúci pokoj, keď si dvaja sadnú, krásne sa usmejú, pohladia sa a dokážu v nemom úžase pozorovať a vychutnávať život navôkol seba.

Tak to je moja predstava. A možno, že som iba zle informovaný s málo skúsenosťami. Alebo ako to je?

Ak nemáš v sebe pokoj, nemôžeš vydržať dlho sedieť, ani keď ťa prilepia do stoličky. Keď nemáš v sebe  radosť a pocit bezpečia,  necítiš sa spokojne asi nikde! No a ak ti to, čo v sebe nemáš a logicky ani nepoznáš v druhých neprichádza do života, tak tvoj život asi nie je bohvie čo.

Prvoradé je, aby si to čo hľadáš našiel sám u SEBA! O tom sú v Tvojom živote ľudia ako som ja, ktorí dokážu riešiť emočné problémy nie len tým, že sa o nich porozprávaš, ale aj tým, že ich raz a navždy dáš zo svojho podvedomia preč. A čo potom naša myseľ? No tá už nebude mať na základe čoho vytvoriť stresujúcu udalosť, keďže samotný emocionálny zápis, produkujúci tvorbou tej či onej  skutočnosti v nás už nie.

 

Veď si len uvedom, že neexistuje ani jeden človek na tejto planéte, ktorý by Ti všetky tvoje túžby po láske spľňal po celý život. Keď tak, len  na krátky čas. No keď si sa rozhodol, že nechceš byť šťastný len pár hodín, tak by ti malo byť jasné čo to znamená. Ak je naše šťastie alebo naša láska závislá od iných ľudí, skončí sa v okamžiku, keď ten druhý prestane spolupracovať. Predstav si ako v tej chvíli ľudia reagujú! Zvaľujú vinu na druhých, za ich sklamanie. Zúfalo hľadajú a dúfajú že jedného dňa predsa lásku svojho života stretnú.  Alebo ako mnoho ľudí, čo poznám, jednoducho rezignujú a sami seba presvedčia o tom, že im láska nie je súdená.

No a tak Ti chcem odkázať, že ak šťastie svojho života chceš budovať vlastnými salami, VŠETKO začína u Teba samotného. Naozaj všetko! Zodpovednosť za celý svoj život, vrátane lásky je len a len na TEBE. No a už vidím ako sa mnohí nadýchajú a chcú už vybuchnúť, že to bol predsa ten druhý, kto im ublížil. Tak, teda čítaj ďalej!

 

VONKAJŠÍ SVET JE LEN OBROVSKÁ ENCIKLOPÉDIA INFORMÁCIÍ O NÁS SAMÝCH!

 

Všetko čo vonku, mimo seba vidíme a vieme to emočne popísať ( vieme či nám to robí radosť alebo nám to nejak vadí, či priam nás privádza do šialenstva), vieme pomocou techniky Emočných kódov aj vyriešiť. Pomocou tejto techniky dochádza v našom živote k zmene našich vnútorných emocií a k dosiahnutiu takmer okamžitému vnútornému kľudu a mieru. A ten sa v ten istý okamih začne prejavovať v celom svete okolo nás, pretože sa zmení to, kto sme v tomto prítomnom okamžiku. Veď to vieme asi všetci, že svet okolo seba tvotíme hlavne svojimi pocitmi, myšlienkami a emóciami. A ich zmena može touto reakciou zmeniť celý svet. Asi poznáte Teslou ,, Motýli efekt” ktorý označuje veľkú zmenu vývoja systému pri minimálnych zmenách začiatočných podmienok systému. Ale prečo to rozoberám? Pretože svet okolo Teba hovorí jasne len a len o Tebe!

 

A ČO HLAVNE OKOLO SEBA VIEME ZISTIŤ O SEBE?

 

Vo svete všetko so všetkým súvisí. Je to istá dávno nami zabudnutá Jednota, kde všetci sme jedincami všetkých epôch a dôb a zo všetkých miest, sme všetky naše životy, ktoré sme kedy žili. Sme cestou aj chodníkom, sme stromom aj rastlinkou, sme vzduch ktorý dýchame, sme samotné pľúca, sme každá kvapka vody, sme obalom, obsahom a aj samotným balíkom dohromady. Sme samotný prejav nás samých vo svete prejavov.

Je dobré a v poriadku všetko, čo sa nám stane, pretože je to len ďalšsia skúsenosť, ktorá je v tomente  tá najprospešnejšia pre náš vývoj.  Otvorte oči a srdcia a bez odsudzovania sa pozrite na okolitý svet v prítomnom okamžiku.  Uvedomte si v túto chvílu ako konáme (posudzujeme, súdime, odsudzujeme). Veď v tom okamžiku, kedy sa venujeme druhým, strácame možnosť využíť svoju tvorivú, životodárnu energiu vo svoj prospech, formou splnených prianí v okolitom svete prejavov.

Je to to isté, ako keď sa Ťa opýtam, či tomu , čo nemáš rád, daruješ 5000 Eur? Ak mu venuješ pozornosť, tak mu posielaš tak silnú tvorivú energiu o čom Ty samozrejme ani nemáš predstavu. A navyše to, čo vysielaš desaťnásobne aj príjmeš!

Rozumieš?

Ak nie tak poďme ďalej. V tvojom pozorovaní , vo svete prejavov, sleduj svoje závislosti. Často sa v priebehu rokov stane, že si osvojíš a do svojho života príjmeš také vzorce chovania, ktoré sa pre Teba stávajú natoľko dôležitými, že Ti v snahe im vyhovieť re-organizujú  život  a nedovolia Ti  ani na chvílku byť v kľuďe . Tieto vzorce chovania Ťa  často spútavajú, vytvárajú rôzne deštruktívne návyky a často aj proti Tvojej vôli, v rámci istého autopilota ich stále dookola opakuješ.  Vďaka tomu sa často vzdávaš vecí, ktoré máš rád, opúšťaš ich a vynechávaš zo svojho života. A život sa stáva nočnou morou, kde chodíš ako živý ZOOMBIE.

 

Vďaka modelu vzťahov so svojimy rodičmi môžeš vidieť, aký vzťah máš ku každému mužskému a ženskému princípu demonštrovanému v ľuďoch  a veciach okolo seba a aj v Tebe samotnom.

A až potom, keď si sám, zronený, ubolený, opustený, bez všetkého, bez akejkoľvek podpory z vonkajšieho sveta pochopíš, ako veľmi si silný. Pochopíš potenciál vlastnej vnútornej sily.

 

Sebauvedomenie skrze naš vzťahy, že každý aspect našeho osobného života je perfektný taký, aký je vrátane všetký s tým súvisiacich okolností ( tvar a hmotnost nášho tela, naše zdravie, plnenie plánov, vzťahy s deťmi, správne rozhodovania, naše osobné úspechy v osobnom aj pracovnom živote, atď). Uvedom si každý aspect a uvedom si, že stale je to iba a iba vzťah Tebe samému k Tebe samému.

A to nás stale učia, že EGOIZMUS je odsúdeniahodný a tým pádom nás dlhodobo trénujú v tom, aby sme vyšli v ústrety každému a hľadali všetko po čom sme kedy túžili všade, len nie u seba.

Možno práve preto je svet plný týchto poslušných ľudí, ktoré prijali toto učenie hľadania, všade tam kde ho nikdy trvale nemôžu dosiahnuť.

A tak sa konečne začni chovať egoisticky a začni hľadať u seba radosť, šťastie, úspech a lásku aby si vedel čo k životu potrebuješ. Až potom ju budeš zo seba vyžarovať a priťahovať zo svojho okolia.  A svet sa rázom začne meniť.

A na akom princípe vlastne svet prejavov funguje? Univerzálne pole energie, je neutrálne a odráža všetko, čo do neho bolo premietnuté, inými slovami je to akési kvantové zrkadlo, v ňom sa odráža všetko, čo si vytvoril v súlade s tvojimi vnútornými  postojmi, hodnotami a presvedčeniami.  Skutočná podstata týchto hodnôt sa najzretelnejšie prejavuje vo vzťahoch s ostatnými ľuďmi. Tvoja komunikácia s týmto kvantovým svetom prejavov sa dá čítať na všetkom čo zažívaš, nech už ide o životnú harmóniu, uzdravenie tela, vťahy, milostné dobrodružstvá, či kariéru. A keďže svet prejavov je svet nepretržitého vzťahu Teba samého, pozoruj či v tomto svete sa zhmotňujú Tvoje vedomé priania, alebo Ťa ego opäť raz oklamalo a ty venuješ pozornosť všetkým a všetkému len nie sebe!

A tak sa stíš, chvíľku len tak sleduj a uvidíš čo sa bude diať.

 

 

S ÚCTOU K ŽIVOTU SAMOTNÉMU

 

Tibor Michalko