PREČO A AKO SI NASTAVIŤ VLASTNÝ MOZOG!

10.04.2018

 

PREČO A AKO SI NASTAVIŤ VLASTNÝ MOZOG!

 

Dali ste si niekedy otázku, prečo je nutné stanoviť si vlastné ciele? Prečo je nevyhnutné venovať pozornosť budúcnosti? Prečo život nemôžete nenechať na osud?

 

ODPOVEĎ JE VEĽMI JEDNODUCHÁ!

 

Náše vedomie vníma všetky, ale naozaj všetky, podnety, ktoré na nás pôsobia. A odkiaľ sa tieto podnety berú? Z médií. Z televízie, z rádia, z reklamných kampaní. Každý z nás vníma každé slovo ktoré naše uši započujú. Náš mozog vníma každý tvar a farbu v našom okolí. Tieto tvary sa opakujú na každom rohu, všetko nám preniká do nášho vnútra. Toto programovanie prebieha prakticky neustále. 24 hodín 7 dní v týždni. Na základe týchto podnetov, verbálnych alebo neverbálnych - cez symboly a farby, my sami sa rozhodujeme vo všetkých oblastiach nášho života. Všetky opakujúce sa podnety sa dostávajú do nášho podvedomia a z nich sa stávajú naše presvedčenia, na základe ktorých potom konáme.

 

A preto je tak veľmi dôležité, kto a čo dáva tieto podnety do nášho podvedomia, respektíve kto a prečo programuje našu myseľ. 

 

Žijeme v zajatí reklamných kampaní. Sme nimi doslova bombardovaní. Ale ako, kto a prečo tieto kampane riadí? 

 

Sú za tým dlhodobé výskumy ľudského vnímania na rôznych úrovniach ľudského vedomia. Rôzne výskumy v oblasti psychológie a neurovied prebiehajúce desiatky rokov, odkrývajú rôzne poznatky o ľudskom vedomí, podvedomí, mysli a mozgu ako takom. Skúmajú naše reakcie na rôzne podnety. Dnes sa už verejne vie o manipulatívnych technikách, ktoré spoľahlivo, takmer so 100 % presnosťou ovplyvňujú každú ľudskú bytosť. Tieto manipulatívne praktiky v nás vytvárajú naše presvedčenia a programy. Naše podvedomie tvorí až 95% všetkých našich nevedomých rohodnutí. Zvyšných 5 % sa rozhodujeme vedome. Ale na základe čoho sa rozhodujeme? Na základe našich presvedčení, ktoré do nás vložili rodičia, škola, spoločnosť, cirkev a iní. To znamená že auto, veci spotreby, jedlo, spôsob myslenia, sme odniekiaľ dostali. Skutočnosť je taká, že takmer NIČ pri našich rozhodnutiach nepochádza z nášho srdca. 

 

Každý deň sme všetci vystavovaní miliónmi podnetov, ktorými sa isté spoločnosti snažia nahrať do nášho podvedomia informácie, na základe ktorých sa budeme rozhodovať o všetkom v našich životoch.  Všetky tieto podnety vnímame svojimi zmyslovými orgámni, pričom si to vedomo ani neuvedomujeme ( farba, chuť, čuch, tvar, atď ). Ak sa niektoré z týchto podnetov opakujú primerane dlhú dobu, stávajú sa našimi PRESVEDČENIAMI. Tieto presvedčenia v našich mozgoch vytvárajú nové neurónové väzby, to znamená nové zvyky. Niektorým z týchto podnetov, ktorými sme denne vystavovaní sa vieme vyhnúť, iným je to nemožné. V našich hlavách sa vytvoria nové presvedčenia, ktoré vyprodukoval niekto iný, kto ich využíva vo svoj prospech. 

Tieto presvedčenia formujú naše rozhodnutia a tie následne našu budúcnosť. Ale ak chceš vo svojom živote dosiahnuť  harmóniu medzi BLAHOBYTOM, HOJNOSŤOU, VNÚTORNÝM NAPLNENÍM, SPOKOJNOSŤOU, SEBAVEDOMÍM a SLOBODOU vo všetkých smeroch, je na čase odpovedať na jedinú otázku: 

 

,,BUDEM SI SÁM PROGRAMOVAŤ SVOJ MOZOG, ALEBO NECHÁM SI PROGRAMOVAŤ MÔJ MOZOG OKOLITÝM SVETOM?“ 

 

 

Pre vás, ktorí sa rozhodli zmeniť svoj život a vykročiť na cestu k získaniu vlastnej slobody, som pripravil 30-dňový program. Budem vás na vašej ceste sprevádzať. 30 dní k slobode. IBA 30 DNÍ! 

 

 

S úctou

 

TIBOR MICHALKO

 

www.30dnikslobode.sk