Peter J

 "Hudba, vibrácie, emócie "

 
 3 slová, 3 zložky, 3 smery. 
pri slove tri, vzniká rodina, pri slove tri vzniká skupina, . Pri slove tri vzniká akord a pri slove tri vzniká tvorivosť. 

Neviem, či existuje na svete niečo, čo by bolo tak dokonale jasné a pritom tak totálne nevysvetliteľné.


Hudba. Fenomén, čo spôsobuje radosť, bolesť. Navodzuje všetky pocity, ktoré človek môže mať. S čistým svedomím ho označím za najväčší zmysel a emóciu človeka. Hudba sa dá počúvať, je možné ju cítiť, precítiť, svojím spôsobom sa jej dotýkať a v predstavách ju aj vidieť. Hudba vedie človeka od jeho počiatku, vzniku. A prvým úderom tamtamov sprevádza ľudstvo.

Obyčajných 12 tónov. Neobyčajne veľa kombinácií. Nespočetné množstvo variácií. Nespočetné a nekonečné množstvo hudobných algoritmov, ktoré pôsobia na človeka. Hudba dokáže vyvolať absolútny pocit uvoľnenia, absolútny pocit pokoja. Dokáže oddialiť a obrazne povedané odohnať pocit depresie. Vyvolať pocit úsmevu, radosti. Emóciu a Pocit, ktorý v človeku prebudí posledné odumierajúce bunky. Ale na druhej strane vie vyvolať pocit úzkosti, bezbrannosti, pocit strachu, pocit bezpečia, pocit hnevu a dostať aj do stavu nepríčetnosti.  To všetko je naša emócia. Je nádherné, ak sa človek prebudí a započúva sa do melódie, ktorú má rád. Ak ide cestou do školy či do práce a naladí si rádio, pustí prehrávač a podvedome si tak navodzuje stav, aby jeho organizmus, jeho myseľ bola naladená na optimálnu frekvenciu. Je veľmi pozoruhodné sledovať a pozorovať ľudí pri rôznych príležitostiach, kde sa vlastne okamžite prejaví aj povaha človeka. Tento fenomén, nemá prirovnanie k ničomu čo nás tak bezprostredne a neoddeliteľne sprevádza od otvorenia očí až po ich úplne, nezvratné privretie. K hudbe sa hodia všetky prívlastky, ktoré existujú, každá metafora. Opisujem niečo, čo sa vlastne ani slovami opísať nedá. Hudba sú vibrácie ktoré vyvolávajú emócie. Nikto presne nedefinoval tento zázrak. Lebo ak existuje zázrak, nazývajme ho HUDBA.
 
 

Nevznikla chemickým procesom, riadi sa fyzikálnymi zákonmi a dajú sa k nej použiť všetky matematické vzorce. Z týchto 12 tónov sa dá vyskladať celá rovnica psychologických poučiek. Prekvapuje nás neustálymi vrtochmi a neustálou zmenou a nepoddajnosťou – tak ako ŽENA. Veď aj hudba je nakoniec rodu ženského.


To všetko je fenomén - ktorému hovoríme hudba.